RSS

STREET PRE BRAŇA

20 máj
STREET PRE BRAŇA

Hovoril mi “mami” neviem prečo, nikdy som sa ho na to neopýtala. Vlaňajší streetbal ešte stihol, so svojím tímom obehol celú tour. Nechýbal ani na tom našom – ružomberskom. Ako vždy výdatne pomohol s organizáciou, skladamím a rozkladaním ihrísk, popritom odohral zápasy a nezabudol všetkých okolo pokropiť spŕškou svojského humoru. A potom prišla – neuveriteľná, smutná správa o jeho smrti  – vlani v lete.

Na dobrého kamaráta sa nezabúda a tak tohtoročný Streetball Challenge Ružomberok začal netradične. Minútou ticha. Pre nášho Braňa. Prišli aj Barňovi rodičia, mamina sa držala statočne, verila – vedela, že je tu s nami. Otec si len tíško utieral slzy – pri pohľade na chalanov, ktorí mu ho pripomínali. A Braňo? Ten “zamakal” aj tohto roku – tam hore – zariadil počasie, aké sme v Ružomberku na streetbale ešte nemali.

Začiatok smutný. Potom sa však všetko rozbehlo na plné obrátky. 49 tímov v šiestich kategóriách odohralo postupne 114 zápasov na piatich ihriskách. Vyše dvesto mladých (zopár aj starších) ľudí strávilo deň plný športu (každý odohral minimálne štyri zápasy). Skvelý moderátor, dí-džej, rozhodcovia, pomocníci, ale aj cigánska pečienka, pečená klobáska a cukrová vata. Hip -hopoví tanečníci a maľovanie na tvár. Zdravotníci ošetrili pár výronov, odrenín a uštipnutie osou. Všetko zapadalo do seba ako dobre namazaný stroj. Muselo. Veď o pol šiestej začínal hokej.  Tesne pred termínom organizátori odovzdali posledné ceny.

Hráči mohli zasadnúť pred veľkú obrazovku (naištalovanú majiteľom občerstvenia) a začať povzbudzovať. Organizátori a pomocníci sa pustili do odpratávania – na parkovisku pred Stop Schopom nesmela zostať ani stopa po našom turnaji. A tak niektorí videli, iní iba počuli keď padol prvý gól, všetci sme sa však nesmierne tešili. Ja som hokej dopozerala doma, mládež zrejme na parkovisku aj keď ich večer čakala “afterka”.

Dnešný deň bol nádherný a úspešný – ten streetový aj ten hokejový ale dal aj dosť zabrať.

Výsledky Streetball Callenge Ružomberok 2012 – Memoriál Braňa Madaja TU

Advertisement
 
Pridaj komentár

Posted by na 20/05/2012 in Nezaradené

 

Značky: ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d blogerom sa páči toto: