RSS

STOP BY STOP, STEP BY STEP

15 jún
STOP BY STOP, STEP BY STEP

„Každý, kto má v rukách moc, má sklon ju zneužívať.“  Montesquieu  Ako zastaviť šikanovanie pracovníkov v školskom systéme, ako krok za krokom dospieť k prijatiu zákonov, ktoré by priamo riešili problém prenasledovania, zosmiešňovania, ponižovania… za to, že máte iný názor, že poukážete na nespravodlivosť, krivdu, protizákonné konanie vašich bossov? Na túto otázku hľadali odpoveď účastníci prvej konferencie Bossin a mobbing v slovenskom školstve.  Ak si niekto myslí, že šikana v zamestnaneckých vzťahoch je niečo, čo vzniká umelo v dôsledku „stihomamu“ postihnutých, je veru na obrovskom omyle.

Už privítanie predsedu NŠO Ľudovíta Sebelédiho naznačilo, že téma konferencie nie je náhodná. Príspevky, ktoré prišli na adresu NŠO aj na jeho osobnú adresu vypovedali o strachu, beznádeji, smútku…zasiahnutých. “Moc, keď má moc, tak rastie…….,” pravdivý výrok lídra NŠO utkvel v pamäti a núti k zamysleniu.

Člen výboru Mário Micenko je v podstate otcom myšlienky usporiadať túto konferenciu. Mário vo svojom vystúpení poukázal na biedu slovenských učiteľov, ktorá spočíva nielen v ich platoch, ale v celkovom nezáujme vládnych garnitúr o tento rezort. Vyše 20 ročná degenerácia slovenského školstva sa prejavuje v klesajúcom záujme o toto kedysi celkom atraktívne a vážené povolanie. Stav v slovenskom školstve, podmienky v ktorých učitelia pracujú, spôsob financovania, sú živnou pôdou nezdravých vzťahov na pracoviskách. Od prvého vystúpenia prítomných hostí po posledné svedectvo učiteľa, ktorý si dovolili poukázať na bohapusté míňanie financií svojej školy, sme sa utvrdzovali v presvedčení, že bossing a mobbing v slovenskom školstve existuje, nadobúda neblahý rozmer a bojovať s ním je ťažké-preťažké.

PREČO? Keď sa konečne rozhodnete, že si nenecháte skákať po hlave a chcete  dotiahnuť váš spor so zamestnávateľom do konca, podáte žalobu a myslíte si, že spravodlivosť bude vykonaná, narazíte na začarovaný kruh, pozostávajúci z nepružných právnikov, nechápajúcich sudcov, nedotknuteľných zamestnávateľov a v konečnom dôsledku nekompetentnej vlády. Naše milované Slovensko je opäť kdesi na chvoste. Vyspelejšie krajiny (Francúzsko, Nemecko…) už disponujú zákonmi, ktoré chránia zamestnancov pred šikanou a prispievajú tak k vzniku kultúrneho a bezpečného pracovného prostredia. Na Slovensku  si  síce môžete pomôcť  Ústavou SR, Občianskym zákonníkom, Zákonník práce, či Antidiskriminačným zákonom, ale ani jeden zo spomenutých dokumentov nerieši priamo náš problém a tak… …a tak v prostredí, kde základné pravidlá slušnosti stratili na váhe dochádza k psychickému teroru, ktorý by sme mohli prirovnať k psychickým vraždám (vďaka za termín pani PaedDr. M.Barancová), lebo ako ináč nazvať to, čo z normálneho človeka urobí ľudskú trosku.

DOBRÁ SPRÁVA však hovorí, že sú tu prvé lastovičky, ktoré sa snažia pomôcť. Hosťami konferencie boli členovia občianskych združení zaoberajúcimi sa problematikou mobbingu a bossingu: OZ Práca a vzťahy zastupovala jeho riaditeľka JUDr. Mária Ritomská, ktorá je zároveň poslankyňou NR SR a aj na tomto území robí všetko pre to, aby sa do povedomia našich zákonodarcov dostala problematika porušovania pracovno-právnych vzťahov formou šikanovania. Od roku 2011, kedy téma mobbingu bola  na Slovensku Popoluškou, sa aj vďaka nej rozšíril okruh tých, ktorí sa neboja hovoriť, zverejňovať, prispievať, medializovať. JUDr. Martin Hudák z Otvoreného ministerstvo  na úvod spomenul francúzskeho filozofa Montesquieua, ktorý zdôvodňoval, nezávislosť  zákonnej, výkonnej a súdnej moci. Činnosť sudcov má byť celkom nezávislá. V opačnom prípade panuje nesloboda.

Na Slovensku sa súdne spory riešia nekonečne dlho, napriek tomu, že sudcov máme v našej malej krajine celkom dosť.  Ktovie prečo? Pán Hudák  odporučil, čo treba urobiť, v prípade,  že ste sa stali obeťou bossingu, či mobbingu – zhromažďovať dôkazy, materiály, svedkov –  lebo  v súdnych sporoch  VYHRÁVA TEN, KTO JE LEPŠIE PRIPRAVENÝ  (kiež by to bola pravda).

Otvorené ministerstvo úzko spolupracuje  s  OZ Občania proti korupcii, ktoré zastupoval Mgr. Peter Dráb LL.M.. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva zastupoval Mgr. Marian Mesároš a Verejného ochrancu Mgr. Tomáš Čitbaj, ktorý apeloval na učiteľov, aby sa nebáli hovoriť o svojich problémoch, lebo len tak sa o nich dozvie verejnosť a  tí, ktorí môžu a chcú pomôcť, ale aj tí, ktorých svätou povinnosťou to je – teda naši zákonodarcovia.

Prezidentka Slovenskej komory učiteľov PaedDr. M.Barancová vo svojej prednáške okrem iného spomenula dôležitý fakt – dobre učiť môže len spokojný učiteľ, nezaťažený komplikovanými vzťahmi na pracovisku. Pani Barancová prirovnala šikanovanie na pracovisku k „psychickej vražde“ a vyzvala  zákonodarcov k vypracovaniu účinného zákona, ktorý bude tieto vzťahy riešiť.

Pri počúvaní príbehov šikanovaných učiteľov, ktorí sú už v súdnom spore, nám padla sánka a občas nám „rozum ostal stáť“ nad ľudským hyenizmom. Prečo nekážeme riešiť spory ako ľudia? Lebo moc moci chutí  a dáva mocným možnosť konať neobmedzene a BEZPRÁVNE? DOKEDY?

Pre mňa bol zaujímavý aj príspevok námestníka primátora Bratislavy pána Jána Budaja. Starší si ho pamätajú ako priameho organizátora Nežnej revolúcie, ktorý v odpovedi na otázku – ako to urobili v roku 1989 – v prvom rade vyjadril uspokojenie s organizáciou, témou konferencie aj pripravenosťou účinkujúcich. V spomienkach na udalosti z revolučných rokov pripomenul, že okamihu revolúcie predchádzali dlhoročné prípravy, štúdium, rozhovory, získavanie osobností, ktoré presvedčili svojou bezúhonnosťou. Odo mňa má za odpoveď jednotku aj napriek tomu, že si nedonieslo svoju charakteristickú čiapočku 🙂 .

Organizátori prvej konferencie venovanej háklivej téme bossingu a mobbingu Nové školské odbory odviedli dobrú prácu a tak účastníci odchádzali spokojní. Mnohých potešila možnosť získať priame kontakty na ľudí ochotných pomôcť. Závery konferencie budú uverejnené na stránke NŠO, jeden z nich je však už bezpochyby známy – potreba účinného zákona, ktorý bude riešiť šikanu na pracovisku a to nielen v školstve a ešte aj TU.

PS Poznám však, riaditeľky a riaditeľov, ktorí si svoju prácu vykonávajú poctivo, nerobí im pri tom problém dodržiavať zákony, pravidlá slušnosti o svojich kolegov sa starajú, vedia sa ich zastať, vytvárajú v kolektíve pozitívnu pracovnú klímu. Ja som mala na takéto osobnosti v živote šťastie, dlho som nechápala, že aj opak je možný.

ZÁVERY KONFERENCIE NŠO Bossiing a mobbing v slovenskom školstve

KONFERENCIA V SKRATKE s príspevkami prednášajúcich TU

VIDEÁ Z KONFERENCIE

Úvodný príhovor predsedu NŠO PaedDr. Ľudovít SEBELÉDIHO a príspevok člena predsedníctva NŠO Mgr. Mária MICENKU

Vystúpenie Mgr.M. MESÁROŠA zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva

JUDr.M.Ritomská predsedkyňa OZ Práca a vzťahy a poslankyňa NR SR

PaedDr. Mária BARANCOVÁ, prezidentka SKU

Mgr. T.ČITBAJ za Verejného ochrancu práv

JUDr. Martin HUDÁK_OZ Otvorené ministerstvo

Mobbing a bossing v TA3

http://www.ta3.com/clanok/1021581/mobbing-sa-nevyhyba-ani-nasmu-skolstvu.html

Advertisement
 
Jeden komentár

Posted by na 15/06/2013 in Nezaradené

 

Značky: , , , ,

One response to “STOP BY STOP, STEP BY STEP

  1. hugohugo

    18/06/2013 at 2:15

    super, pani Maria

     

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d blogerom sa páči toto: