RSS

CAMELEPHANTELOPELICANARY…

03 apr
CAMELEPHANTELOPELICANARY…

…aj tento jazykolam použil Mr.Tim Rylands vo svojej úvodnej prezentácii na Výročnej konferencii eTwinningu v Budapešti. V prekladači by ste márne hľadali jeho význam. Ako vzniklo toto záhadné slovo? Hrou. Detváky z rôznych krajín, hovoriace rôznymi jazykmi, víťazi jednotlivých kategórií v súťaži eTwinningových projektov boli prvýkrát súčasťou výročnej konferencie. Mali pripravený zaujímavý program a jedným z jeho bodov bola práve interaktívna hra, ktorú im (aj s množstvom ďalších) ponúkol Tim Rylands: http://www.switcheroozoo.com/, deti si tieto mystické tvory zhotovili a nám ich aj predviedli.

          

Tim Ryland bol hlavným rečníkom konferencie a ponúkol nám množstvo inšpirácií. Jeho doménou sú IKT a internet s balíkom odkazov na stránky, ktoré obsahujú interaktívne hry s ktorými sa deti tak rady hrajú a ktoré sa dajú využiť na motiváciu žiakov na vyučovaní.

Otvárací večer patril v prvom rade víťazom jednotlivých kategórií. Je potešiteľné, že opäť medzi nimi nechýbal zástupca zo Slovenska.

          

Priestory v okolí kongresovej sály patrili výstavným stánkom, ktoré boli prvý krát určené vzdelávacím komunitám v eTwinningu a na príprave každého participovalo niekoľko krajín. Slovensko prispelo do stánku Slavic languages in eTwinning a do Cross curricular projects – post primary a práve v tomto stánku som mala možnosť odprezentovať aj projekt na ktorom s mojimi žiakmi pracujeme: Tell me your legend

       

     

Nasledujúci deň patril workšopom a bolo naozaj ťažké vybrať si z množstva ponúkaných tém. Ja som bola nadšená prezentáciou víťaziek kategórie 4 – 11 roční, temperamentnej Španielky Anety a pragmatickej Fínky Sary. Ich projekt Getting Closser bol prepracovaný do detailov a z prezentácie bolo jasné, že ho všetci, vrátane detí robili s radosťou a veľkým očakávaním konečného výsledku.

       

Zaujímavé boli aj dva nasledovné workšopy. Turecké učiteľky angličtiny nám priblížili ako včleňujú jednoduché detské hry do vyučovacieho procesu a zahrali si s nami aj populárne bingo. Víťazi boli odmenení peknými cenami ale malá pozornosť sa ušla každému účastníkovi workšopu.

          

Nezabudnuteľný ostane GALA DINNER, ktorý sa konal v priestoroch starého železničného depa – dnes múzeum železníc – stolovanie pre 600 ľudí, pozorní a pohotoví čašníci (hádam z celej Budapešti), zaujímavý program, perfektní hudobníci, výborné vínko, akurát hlavné jedlo bolo ako pre žlčnikárov – bez farby, chuti a vône (s tým z hotela sa nedalo porovnať).

         

V sobotu dopoludnia dostali opäť príležitosť realizátori víťazných projektov, učitelia v panelovej diskusii mohli vyjadriť svoje názory a zúčastniť sa ankety o eTwinningových aktivitách. Rekapitulácia celého podujatia, poďakovania organizátorom, zúčastneným, víťazom…a oficálne ukončenie výročnej konferencie etwinningu.

         

Som nesmierne rada, že ma naša NSS (National Support Services) na toto podujatie pozvala a že mi v škole vytvorili ideálne podmienky na účasť (cesťák, poistenie, darčeky, odvoz, hrad….). Bola som svedkom perfektnej organizácie (na všetko bolo dosť času, nikto sa neponáhľal, notbuk mohol ostať len tak položený…) , načerpala som množstvo nových poznatkov a inšpirácií, utvrdila som sa, že “Slovák som a Slovák budem…” ale bez cudzieho jazyka sa so svetom len ťažko dohodnem.

 
Pridaj komentár

Posted by na 03/04/2011 in Nezaradené

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d blogerom sa páči toto: