RSS

HISTÓRIA JEDNEJ PETÍCIE

06 apr
HISTÓRIA JEDNEJ PETÍCIE

Začalo sa to nespokojnosťou jedného levického učiteľa, ktorého meno dnes už pozná hádam každý, kto so školstvom má niečo do činenia. Ľudovít Sebelédi si jedného dňa povedal, že má dosť toho ako to v našom školstve chodí, že frflanie a kabinetné reči nič neriešia a tak spísal petíciu, pozostávajúcu zo štyroch bodov a začal agitovať. Rozhýbať, síce nespokojnú ale driemajúci učiteľskú obec, bolo nesmierne ťažké. Podpisy pribúdali sporadicky, postupne sa však pridávali ďalší dobrovoľníci ochotní ísť s kožou na trh a aj do ulíc diskutovať s verejnosťou, ktorá nám nebola a ani nie je príliš naklonená, ktorá učiteľov často zatrieďuje do kategórie “darmožráčov”, lebo “nič nerobia”, “len prázdninujú”.

Symbolom týchto ochotníkov sa stala bledomodrá stužka , podľa ktorej sa v uliciach spoznávali. V priebehu roka sa podarilo vyzbierať viac ako 55 000 podpisov. Veľa? Málo? Dúfali sme, že postačí na to, aby sa veci začali hýbať. Predpokladali sme, že postačí na to, aby na kompetentných miestach zbystrili pozornosť. S nádejou sme ju odovzdali na Úrade vlády dňa 14.6.2012 a čakali. Čakali a čakali a čakali…. Po polroku sme pánovi ministrovi poslali otvorený list a opätovne žiadali o vyjadrenie a riešenie…a čakali a čakali a čakali…. Zákony v našej republike zrejme neplatia pre všetkých rovnako. Názor 55 000 občanov je PREHLIADNUTEĽNÝ, ZANEDBATEĽNÝ a NEREPREZENTATÍVNY.

POUČENIE pre všetkých, ktorí chcú riešiť problémy prostredníctvom petície – minimálne 100 000 ale nikto a nič vám nezaručí – POZOR – ani ZÁKON, že si vás vôbec niekto všimne!

My stále ČAKÁME!

Ak sa vám to celé nechce čítať, kuk na Históriu jednej petície v skratke.

 

Advertisement
 
Pridaj komentár

Posted by na 06/04/2013 in Nezaradené

 

Značky: , , , , , ,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

 
%d blogerom sa páči toto: